EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی | نمودار سازمانی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
مراسم گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در پژوهشگاه برگزار شد

 

 چهلمین سالروز گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران در پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، چهلمین سالروز گرامیداشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور پروفسور زمردیان رئیس پیشین مرکز ملی اقیانوس شناسی، دکتر امی رئیس پژوهشگاه هوا و فضا، دکتر ابطحی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، اعضای هیات علمی، کارشناسان، کارکنان و اعضای پایگاه مقاومت بسیج شهید مرتضی آوینی پژوهشگاه چهارشنبه 18 بهمن 1396 برگزار شد.  

در آغاز این مراسم دکتر ابطحی از حضور پروفسور زمردیان و دکتر امی رئیس پژوهشگاه هوا و فضا تجلیل کرد و گفت:  انقلاب شکوهمند اسلامی با وجود سختی ها و مشکلات فراوان تحمیلی، با اتکا به رهبری دینی و الهی و همچنین عقلانیت جهانی توانسته است پابرجا بماند و به چهل سالگی که سنبل پختگی و تکامل است برسد.

وی با بیان این که دنیا امروز اجازه نمی دهد ملتی به راحتی از حوزه تسلط ابر قدرت های جهانی خارج شود، افزود: جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب توانست از کشوری که کمتر شناخته شده بود به یک قدرت منطقه ای و اثرگذار در معادلات منطقه ای و جهانی تبدیل شود.

دکتر ابطحی با بیان این که شرایط کشورها با استفاده از یک شاخص هایی پایش می شود، گفت: آن چیزی که جهان برای پایش وضعیت و سنجش استحکام ملی برای ایران از آن استفاده می کند، میزان حضور مردم در انتخابات، راهپیمایی 22بهمن و روز قدس است.

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، از کارکنان پژوهشگاه برای حضور در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن دعوت کرد و گفت: بدون شک حضور یکایک ما در تحکیم امنیت جمهوری اسلامی ایران موثر و مفید خواهد بود.

در ادامه این مراسم پروفسور زمردیان اولین رئیس مرکز ملی اقیانوس شناسی، ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و ضمن بیان این مطلب که یکی از موضوع هایی که پس از پیروزی انقلاب متحول شد بحث اقیانوس شناسی بود، افزود:  پژوهشگاه حاضر یک ربع قرن است که تولد یافته و با همت، تلاش و زحمت محققان و پژوهشگران توانسته است درخشش چشمگیری در عرصه علمی داشته باشد.

وی افزود: بدون شک دستاوردهای عرصه علوم و فنون دریایی و اقیانوسی، حاصل تلاش های علمی کلیه عزیزانی است که از آغاز مرکز تا بحال که به پژوهشگاه ارتقا یافته است با تمام توان خالصانه در خدمت مردم و انقلاب بوده اند.

پروفسور زمردیان همچنین گفت: سازمان هایی موفق است که هرآنچه را که مدیریت های قبلی انجام داده اند تخریب ننماید. بنابراین یک مدیر خوب باید پایه و شالوده گذاشته شده قبلی را حفظ و بر ارتقای آن بیفزاید.

دکتر امی رئیس پژوهشگاه هوا و فضا نیز در این مراسم در آغاز سخنانش ضمن تبریک این رویداد فرخنده، گفت: چهل سال از انقلاب را پشت سر گذاشته ایم و در این راه تجربه هایی کسب کرده ایم باید از این تجارب به نحو احسن برای نظام استفاده کنیم.

وی افزود:  نظام ها دوره های جوانی، میانسالی، پیری و مرگ دارند اگر نظام بخواهد دوام پیدا کند و بماند باید با انجام اصلاحات نسبت به حل مشکلات اقدام کند که این موضوع سبب ماندگاری نظام خواهد شد.

دکتر امی تصریح کرد: انقلاب ما انقلابی بی نظیر بود.  چون تحت لوا و مدیریت رهبری حکیم، عاقل، عالم، دانشمند، فقیه و سیاست مدار، اداره می شد.

رئیس پژوهشگاه هوا و فضا با اشاره به نوع نگاه حضرت امام خمینی (ره) به انقلاب تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند که ما باید فکرها را عوض کنیم و قلب ها را متوجه خودمان کنیم و روشی را برای انقلاب و نهضت در پیش بگیریم که همه مردم در صحنه بیایند.

دکتر امی افزود:  نظام ما باید بر قلب ها حکومت کند نه بر اجسام، ما باید کاری کنیم که همه مردم عاشق نظام باشند.

وی اظهار داشت که اگر پیکره نظام بخواهد اصلاح شود باید مدیریت کشور به دست صلحا اداره شود.

وی در ادامه تصریح کرد که پس از پایه گذاری نهضت و انقلاب اسلامی و یک نظام صالح، نباید فساد، رشوه خواری، اختلاس، و دزدی اتفاق بیفتد؛ نباید ارتباطات را بر قانون حاکم و ارجح کنیم. زیرا این ها باعث فاسد شدن بدنه نظام و پیری نظام می شود.

وی بزرگ ترین پیام انقلاب را حکومت بر قلب ها دانست که حضرت امام خمینی(ره) در پیش گرفت، و در این راستا هیچ رهبر انقلابی به اندازه امام ملاقات با مردم نداشت.

گفتنی است در بخش پایانی مراسم، اسامی برگزیدگان مسابقه ورزشی پرتاب دارت، مسابقه کتابخوانی و مسابقه نقاشی ویژه فرزندان همکاران پژوهشگاه که به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد قرائت گردید و بدین منظور به برگزیدگان از طرف پژوهشگاه جوایزی اهدا گردید.

   
   
   

 

 

 

 


نوشته شده توسط : khabar
تاریخ انتشار : شنبه 21 بهمن 1396
تعداد بازدید : 521

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.
طراحی پورتال و بهینه سازی (SEO) : شرکت راهبر