EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
در پژوهشگاه برگزار می شود: همایش بین المللی چینه شناسی و زمین باستان شناسی پونتو کاسپین

 

همایش بین المللی «چینه شناسی و زمین باستان شناسی پونتو کاسپین» در تاریخ 20 و 21مهر 1398 در محل پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه،  دکتر حمید علیزاده معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه و دبیر علمی کارگاه در این باره گفت: در این کارگاه که با همکاری پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، دانشگاه گیلان و انجمن بین المللی زمین شناسی کواترنری برگزار می شود، تغییرات زمین شناختی در دریای خزر و سیاه در سال های اخیر به ویژه در کواترنری مورد بررسی قرار می گیرد.

علیزاده اظهار کرد در این همایش که با حضور 32 نفر متخصصان خارجی از کشورهای روسیه، استرالیا، ترکیه، اوکراین، قرقیزستان، آذربایجان و 9 نفر محقق از ایران برگزار می شود،  بیش از 41 مقاله علمی در حوزه زمین شناسی ارایه می گردد.

وی افزود: پیش از این همایش، کارگاه تخصصی در خصوص «پردازش و تفسیر داده های لرزه ای دریایی» توسط پروفسور ارگون از شبکه بین اسلامی علمی و فناوری اقیانوس شناسی ترکیه و همچنین پروفسور درمان دندرور از موسسه علوم و تکنولوژی دریایی ترکیه در روز جمعه 19مهر در پژوهشگاه برگزار می شود.

وی همچنین گفت: پس از پایان همایش «پدیده های زمین شناختی و زمین باستان شناختی» مناطقی از محدوده مرکزی استان گیلان شامل: رشت، رودبار، انزلی، آستانه اشرفیه، فومن، صومعه سرا، تالش و لاهیجان توسط محققان و متخصصان حوزه زمین شناسی شرکت کننده در کارگاه از تاریخ 22 مهر  به مدت چهار روز مورد بررسی و بازدید میدانی قرار می گیرد.

 

 


ایجاد کننده : mohammadi
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 مهر 1398
تعداد بازدید : 124

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.