EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی | نمودار سازمانی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
نخستین همایش ملی اقیانوس شناسی خرداد 91 برگزار می شود

 

نخستین همایش ملی اقیانوس شناسی روزهای 20 و 21 خرداد 1391 در تهران برگزار میشود.

به گزارش روابط عمومی موسسه ملی اقیانوس شناسی، دکتر وحید چگینی رئیس این موسسه با اعلام این خبر گفت: نخستین همایش ملی اقیانوسشناسی با محوریت هشدار و پیش بینی مخاطرات دریایی طی روزهای شنبه و یکشنبه 20 و 21 خرداد 1391 در تهران برگزار میشود.

دکتر چگینی افزود: در این همایش که به مناسبت روز جهانی اقیانوس و چهلمین سالروز تاسیس موسسه بین المللی اقیانوسی (IOI) برگزار میشود، میهمانان خارجی و داخلی حضور دارند.

رئیس موسسه ملی اقیانوس شناسی با اشاره به اهمیت روز جهانی اقیانوس اظهار داشت: روز 8 ژوئن (18 خرداد) در تقویم جهانی با عنوان روز جهانی اقیانوس همه ساله گرامی داشته میشود، اما امسال با توجه به اینکه این تاریخ در تقویم شمسی سال جاری روز 19 خرداد و جمعه است، قصد داریم تا این روز را با برگزاری همایش ملی با همین نام و طی روزهای شنبه و یکشنبه 20 و 21 خرداد گرامی بداریم.

دکتر چگینی ادامه داد: همایش ملی اقیانوسشناسی روز 20 خرداد برگزار میشود و در روز 21 خرداد ماه نیز کارگاه آموزشی با عنوان «هشدار و پیش بینی مخاطرات دریایی» برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: در روز 20 خرداد ماه با حضور میهمانان داخلی و خارجی، مراسم گرامیداشت روز جهانی اقیانوس و گرامیداشت چهلمین سالروز تاسیس موسسه بین المللی اقیانوسی برگزار می شود که در این مراسم، سخنرانان درباره اهمیت دریاها و اقیانوسها برای انسان سخن خواهند گفت.

رئیس موسسه ملی اقیانوس شناسی درباره دیگر برنامههای روز 20 خرداد گفت: در این روز ، همچنین از برگزیدگان مسابقه نقاشی کودکان و دریا و نیز کارگاه صنایع دستی دریایی ویژه بانوان، با اهدای لوح و جایزه تقدیر به عمل خواهد آمد.

دکتر چگینی همچنین خاطرنشان کرد: در روز 21 خرداد نیز علاقهمندان به مباحث هشدار و مخاطرات دریایی میتوانند در کارگاه آموزشی با همین عنوان شرکت کرده و مباحثی که اساتید داخلی و خارجی در این کارگاه به آنها میپردازند را فرا بگیرند./


نوشته شده توسط : khabar
تاریخ انتشار : يکشنبه 10 ارديبهشت 1391
تعداد بازدید : 2774

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.
طراحی پورتال و بهینه سازی (SEO) : شرکت راهبر