EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  پیوندهای مفید | نمودار سازمانی | ورود به سايت  |  تماس با ما
متن خبر
بازدید رئیس پژوهشگاه از مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر)

 

دکتر حاجی زاده ذاکر رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با هیات همراه شنبه 26 فروردین96 از مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، در طول این بازدید که با حضور اعضاء هیات علمی و کارشناسان پژوهشی مرکز برگزار گردید، مهندس عابدی رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) گزارشی از عملکرد علمی و اجرایی مرکز را ارایه نمود.

در ادامه این بازدید، دکترحاجی زاده ذاکر به نقش پر اهمیت مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) اشاره کرد و توسعه و تقویت مراکز پژوهشی تابعه پژوهشگاه را به عنوان برنامه های اصلی و بنیادین پژوهشگاه خواستار شد.

رئیس پژوهشگاه، شناور تحقیقاتی کاوشگر خلیج فارس را که در بهمن ماه 95 توسط وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح به بهره برداری رسید را فرصتی مغتنم برای مرکز و پرسنل آن ذکر کرد و گفت:  یکی از رسالت های اصلی مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) در سال 96 برنامه ریزی،  ارائه ایده و پیشنهاد پژوهشی در جهت بهره برداری از شناور تحقیقاتی کاوشگر خلیج فارس است.

شایان ذکر است، پیرو تفاهم نامه منعقده با دانشگاه خلیج فارس و در نشستی با حضور روسای دانشگاه و پژوهشگاه راجع به پدیده سیش که در بندر دیر به وقوع پیوست، سخنرانی علمی توسط مهندس عابدی ارائه گردید و در ادامه دکتر حاجی زاده ذاکر از همکاری های موثر دانشگاه خلیج فارس تقدیر و تشکر بعمل آورد و در مورد بروز پدیده سیش در بندر دیر نکات تکمیلی ارزشمندی را بیان نمود.

در پایان این جلسه دکتر مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس به تشریح نقش مهم و با اهمیت پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی پرداخت و از اقدام مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) در جهت تجزیه و تحلیل طغیان آب خلیج فارس در 29 اسفند95 تقدیر و تشکر بعمل آورد. ایشان برگزاری چنین نشست هایی را با حضور ارگان های مختلف در جهت تقویت بنیه علمی و اجرایی استان مفید دانست. در این نشست که به میزبانی پژوهشکده خلیج فارس برگزار گردید، دکتر نفیسی رئیس پژوهشکده و مهندس شفی خدایی مدیر کل اداره کل هواشناسی استان بوشهر به همراه جمعی از اعضا هیات علمی دانشگاه خلیج فارس حضور داشتند.

گفتنی است در طی نشستی دیگر در بعداظهر همان روز، رئیس پژوهشگاه جلسه ای با هنر آموزان دهمین دوره کارگاه صنایع دستی دریایی ویژه بانوان بوشهری برگزار نمود و در پایان با اهدا گواهی به شرکت کننده گان در کارگاه از حضور و فعالیت هنر آموزان تقدیر و تشکر بعمل آمد.

 

 


نوشته شده توسط : khabar
تاریخ انتشار : يکشنبه 3 ارديبهشت 1396
تعداد بازدید : 655

بازگشت
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.
طراحی پورتال و بهینه سازی (SEO) : شرکت راهبر