EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
پاکسازی زباله های بخش هایی از سواحل دریای خلیج فارس (بوشهر)به مناسبت روز «جهانی زیستگاه»

 

رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس(بوشهر) از پاکسازی بخش های از سواحل خلیج فارس خبر داد و گفت: به مناسبت روز «جهانی زیستگاه»، زباله های بخش هایی از سواحل دریای خلیج فارس (بوشهر) پاکسازی شد.‏

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، دکتر مریم قائمی در این باره گفت: در این آیین گرامیداشت، بخشی هایی از سواحل خلیج فارس (بوشهر) با حضور دانش آموزان مدارس ابتدایی شهر بوشهر، پرسنل مرکز اقیانوس شناسی بوشهر، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر، سازمان های مردم نهاد، سازمان مدیریت پسماند شهرداری و دریابانی یوشهر سه شنبه 11مهر96 پاکسازی شد.

قائمی هدف از برگزاری این مراسم را گسترش فرهنگ و افزایش آگاهی عمومی زیست محیطی و همچنین افزایش سطح مشارکت اجتماعی جامعه دانش آموزی عنوان کرد.

وی افزود: در این مراسم بسته های آموزشی-فرهنگی جهت آشنایی دانش آموزان با مسائل محیط زیستی، کلاه با لوگوی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، دستکش پلاستیکی و کیسه زباله های تجدیدپذیر در میان شرکت کنندگان توزیع گردید.

 قائمی ضمن بیان این که جلوگیری از ایجاد آلودگی در سواحل و اینکه ایجاد حس مسئولیت پذیری در زمینه محیط زیست در میان مردم نیازمند آموزش صحیح و به موقع می باشد، گفت: به دلیل اینکه کودکان در سنین پایین تر آموزش پذیری بیشتری دارند رده سنی دبستان جهت شرکت در این مراسم انتخاب شدند.

گفتنی است در انتهای این مراسم زباله های جمع آوری شده با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر به محل جمع آوری زباله ها انتقال یافت.

 
 
 

 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : يکشنبه 16 مهر 1396
تعداد بازدید : 738

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.