EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
پیام دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر به مناسبت برگزاری «اولین همایش بین المللی اقیانوس شناسی غرب آسیا»‏

 

 

 

 

 

 

 

پیام دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر به مناسبت برگزاری اولین همایش بین المللی اقیانوس شناسی غرب آسیا

با سلام

دریاها و اقیانوس ها از جهات مختلف نقش اساسی در حیات کره زمین ایفا می کنند و هم اکنون این بدنه های بزرگ آبی منبع تامین غذای بیش از نیمی از مردم جهان هستند.

جمهوری اسلامی ایران نیز با قرار گرفتن در کنار سه توده آبی ارزشمند خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر و دارا بودن هزاران کیلومتر خط ساحلی یک کشور دریایی محسوب می شود. استفاده از دریاها و حفاظت از آن یکی از وظایف ما انسان ها است.

تلاش ارگان‌های دریای کشور برای ایجاد یک حرکت ملی در جهت توجه به دریاها و اقیانوس‌ها یک ضرورت ملی است که می تواند زمینه همدلی همه ایرانیان برای مدیریت پایدار دریاهای کشور را فراهم آورد. بنابراین بهره گیری مناسب از ظرفیت های ملی و جهانی با همکاری تمامی سازمان‌ها و ارگان‌های دریایی می تواند در ارتقای فرهنگ دریایی و اقیانوسی مردم ایران موثر باشد.

در این راستا، پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، مرکز منطقه ای آموزشی-پژوهشی اقیانوس شناسی غرب آسیا تحت پوشش یونسکو و انجمن علوم و فنون دریایی ایران مفتخر است که میزبانی «اولین همایش بین المللی اقیانوس شناسی غرب آسیا» در سال 1396 را بر دارد. موضوع اصلی این همایش بنا بر پیشنهاد کمیته های علمی و اجرایی همایش، "ارتقای دانش اقیانوس شناسی" خواهد بود. بنابراین در برنامه‌ریزی سخنرانی‌ها و کارگاه ها نگاهی ویژه به اهمیت اقیانوس شناسی در ایران خواهد شد. بر این اساس از همه‌ی صاحبنظران و علاقمندان دعوت می‌شود تا مشارکتی فعال در برگزاری اولین همایش بین المللی اقیانوس شناسی غرب آسیا در مورخ 8 و 9 آبان 96 در سالن همایش های بین المللی هتل المپیک داشته باشند.

امید است با استعانت از پروردگار متعال و مشارکت صاحبنظران، این همایش تأثیر قابل قبولی بر اهمیت و توجه بحث محوریت دریا در کشور و تعریف و تثبیت جایگاه مناسب منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

با آرزوی سلامتی و توفیق الهی

ناصر حاجی زاده ذاکر

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی و

دبیر اولین همایش بین المللی اقیانوس شناسی غرب آسیا

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : يکشنبه 16 مهر 1396
تعداد بازدید : 825

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.