EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
حضور پژوهشگاه در نمایشگاه هفته ترویج علم ایران

 

در هفته ترویج علم در ایران که مصادف است با  «روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه»، با همت انجمن ترویج علم ایران و با همکاری مراکز و موسسات آموزشی، نمایشگاهی از دستاوردهای حوزه علوم و فنون دریایی و اقیانوسی برپا شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در این نمایشگاه که با حضور جمعی از مراکز و موسسات آموزشی ازجمله: پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و ‏مهندسی زلزله، انجمن ‏نجوم، حسینه ارشاد، خبرگزاری علم و فرهنگ و ...‏ از تاریخ 20 آبان به مدت یک هفته در محل باغ کتاب تهران برگزار گردید، گروه های مختلف دانش آموزان از مقاطع ابتدائی تا دبیرستان از غرفه های نمایشگاه ها بازدید نمودند.

در این نمایشگاه، پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با دارابودن غرفه ای با 50 متر مربع، دستاوردهای علمی، تحقیقاتی و آموزشی خود را در قالب بروشور، پوستر، عکس، نمایش فیلم، بحث و گفتگو و ایجاد فضای تعاملی به بازدیدکنندگان ارایه نمود که مورد سمع و نظر و استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.

همچنین در طی این نمایشگاه، اعطای جایزه به دانش آموزان و والدین و مربیان دانش آموزان مشارکت جو در بحث های علمی، از جمله فعالیت های دیگر غرفه پژوهشگاه در این نمایشگاه بود.

گفتنی است کارشناسان حاضر در غرفه پژوهشگاه ضمن پاسخ به پرسش های بازدیدکنندگان، برای ایجاد انگیزه و تقویت ارتباط بین آموزش و پرورش و مراکز آموزشی و پژوهشی، مشاوره های آموزشی و علمی خود را به دانش آموزان و بازدیدکنندگان ارایه نمودند.

روز جهانی علم از سوی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد- یونسکو در تقویم جهانی ثبت شده است. پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از این فرصت برای ترویج و عمومی سازی یافته های علمی پژوهشگران پژوهشگاه و نیز آشنا کردن هر چه بیشتر آحاد جامعه به ویژه دانش آموزان با اهمیت دریاها و اقیانوس ها و حفاظت از دریاهای کشور و اقیانوس های جهان بهره می برد.

   
   

 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : شنبه 4 آذر 1396
تعداد بازدید : 708

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.