EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم: پژوهشگاه ها و مراکز پژوهشی به تولید ثروت ملی کمک کنند

 

 

 

 

 

 

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آیین معارفه رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی گفت: جامعه انتظار دارد، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز پژوهشی به تولید ثروت ملی کمک کنند و در رفاه مردم نقش داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه  ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، دکتر مسعود برومند با اشاره به اینکه زمان اتکا به بودجه های عمومی و دولتی در حال سپری شدن است؛ تصریح کرد: دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز پژوهشی باید از طریق ارتباط با جامعه، سازمان ها و صنایع، درآمد اختصاصی داشته باشند و ضمن خودکفایی، نیازهای بخش های مختلف جامعه را رفع کنند.

دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوّی باید براساس اساسنامه و ماموریت های قانونی، برای خود یک رسالت راهبردی در توسعه کشور تعریف کند و در افزایش رفاه عمومی جامعه موثر باشد.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به رشته تخصصی و سوابق مدیریتی دکتر ابطحی به عنوان رئیس جدید پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوّی گفت: قطعاً وی با بهره‌مندی از ظرفیت انسانی موجود در این پژوهشگاه، خواهد توانست آینده روشنی را برای ارتقای پژوهش های دریایی در کشور ترسیم کند.

دکتر برومند با قدردانی از خدمات دکتر حاجی زاده ذاکر، رئیس سابق پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوّی، تاکید کرد: عمل در چارچوب قانون، ارتقای نظم سازمانی و اداری و ازهمه مهم تر تربیت جانشین و مدیران آینده پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوّی از نکاتی است که دکتر ابطحی، رئیس جدید این پژوهشگاه باید مدنظر داشته باشد.

 

 

 

 

 

در ادامه این آیین، دکتر بهروز ابطحی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوّی گفت: باید در این پژوهشگاه تلاش کنیم با پژوهش ها و مطالعات خود، زمینه های بهره مندی کشور از دریاها را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اهمیت دریاها در قدرت و اقتدار یک کشور گفت: تمام کشورهای قدرتمند دنیا به حوزه دریاها توجه ویژه دارند و از ظرفیت های مختلف دریا برای افزایش قدرت اقتصادی، سیاسی و نظامی خود استفاده می کنند.

دکتر ابطحی با قدردانی از مدیران پیشین پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوّی گفت: باید شناخت علمی و صحیح جامعه و بویژه مدیران کشور را نسبت به دریاها افزایش دهیم تا دریا به عنوان یک مولفه مهم توسعه کشور محسوب شود.

 دکتر بهروز ابطحی دانش آموخته دکتری زیست‌شناسی دریا، از انستیتو اقیانوس‌ شناسی روسیه (VNIRO) و استاد پایه ۲۴ دانشکده علوم و فناوری زیستی دانشگاه شهید بهشتی است. گفتنی است که در پایان این آیین، حکم انتصاب دکتر ابطحی توسط دکتر برومند به وی اهدا شد.

از تجربیات دکتر ابطحی در حوزه علوم دریایی می‌توان به فعالیت موارد زیر اشاره کرد:

-مدیریت گروه زیست شناسی دریا دانشگاه تربیت مدرس 1379 تا 1382

-معاون آموزشی پردیس منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس 1378 تا 1384

-معاون پژوهشی دانشکده علوم زیستی دانشگاه شهید بهشتی 1386 تا 1388

-ریاست دانشکده علوم زیستی دانشگاه شهید بهشتی 1388 تا 1389

-رایزن علمی و نماینده وزارتین علوم و بهداشت در روسیه، اروپای شرقی و آسیای میانه 1389 تا 1394

-ریاست دانشکده علوم و فناوری زیستی دانشگاه  شهید بهشتی از مهر تا بهمن 1395

- معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی از بهمن 1395

 

 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : يکشنبه 8 بهمن 1396
تعداد بازدید : 814

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.