EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
بازدید جمعی از دانش آموزان مقطع متوسطه از مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس(بوشهر)

 

جمعی از دانش آموزان مقطع متوسطه دوم مدرسه شهید مصلحیان بوشهر و دبیران آنها از آزمایشگاه­ ها و نمایشگاه آشنایی با مفاهیم اقیانوس­ شناسی در محل مرکز اقیانوس شناسی خلیج ­فارس (بوشهر) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، در این بازدید که سه شنبه 17 بهمن 96 انجام شد، کارشناسان مرکز از طریق نمایش پاورپوینت دانش آموزان را با اقیانوس ­ها و دریاهای کره­ ی زمین و دریاچه ­های مهم ایران، علم زمین شناسی دریا و شکل گیری جهان هستی، نحوه پیدایش زمین، پوسته­های زمین و دلایل ایجاد آنها، اقیانوس ­شناسی شیمیایی شامل ترکیبات موجود در آب دریا و مواد آلاینده دریاها و اقیانوس ها، اقیانوس شناسی فیزیکی از جمله مباحث موج و سونامی، جریانات اقیانوسی و عوامل تاثیر گذار بر آنها به زبان ساده آشنا نمودند.

سپس با پخش فیلم تاریخچه بوجود آمدن زمین، اقیانوس ها و نقش اقیانوس ها در زندگی بشر بیان شد. در ادامه دانش آموزان به بازدید از آزمایشگاه شیمی، زمین شناسی، فیزیک دریا، زیست شناسی دریا و همچنین انجام آزمایش مختصری پرداختند و توسط کارشناسان مرکز توضیحاتی در مورد آزمایشگاه های مربوطه به بازدید کنندگان ارائه گردید.

 در ادامه این بازدید پوسترهای آموزشی در زمینه ­های مختلف علوم اقیانوسی ارائه شد و در نهایت جوایزی به دانش آموزان پاسخ دهنده به سوالات علمی اهدا گردید.

 

 

 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : شنبه 28 بهمن 1396
تعداد بازدید : 571

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.