EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
معاون اداری-مالی وزارت علوم تاکیدکرد: «کاوشگر خلیج‌فارس» فرصتی برای کشف پدیده‌های اقیانوسی

 

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر لزوم مشارکت دانشگاه‌ها در گشت‌های دریایی کاوشگر گفت: کاوشگر خلیج‌فارس فرصتی برای کشف پدیده‌های اقیانوسی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمدتقی نظرپور ظهر امروز در بازدید از کشتی تحقیقاتی کاوشگر خلیج‌فارس، به نقش ارزنده وزارت علوم در توسعه دریامحور کشور اشاره کرد و اظهار داشت: کشتی کاوشگر خلیجفارس فرصت‌های مناسبی را در اختیار کشور قرار می‌دهد که می‌توان از این فرصت‌ها در استفاده مناسب‌تر از منابع دریایی بهره برد.

وی افزود: باید دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های استان‌های ساحلی در گشت‌های دریایی کاوشگر خلیج‌فارس با پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی مشارکت کنند تا از امکانات به‌وجود آمده در این مجموعه استفاده حداکثری صورت گیرد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح‌کرد: این کاوشگر باید در آینده از طریق فعالیت‌های تحقیقاتی با ادارات و سازمان‌ها، ضمن کشف پدیده‌های اقیانوسی و دریایی در ایجاد فرصت‌های اقتصادی برای کشور در آب‌های سرزمینی و بین‌المللی نیز مشارکت داشته باشد.

علی‌اکبر شیخی فینی رئیس دانشگاه هرمزگان نیز در این بازدید از همکاری این دانشگاه در برپایی گشت‌های مشترک با پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی خبر داد و گفت: دانشکده علوم و فنون دریایی دانشگاه هرمزگان آمادگی دارد بخشی از فعالیت‌های علمی خود را از طریق کاوشگر خلیج فارس دنبال کند.

در ادامه، صمد حمزه‌ای رئیس مرکز اقیانوس‌شناسی خلیج‌ فارس نیز گفت: این کاوشگر با گشت‌های منظم دوره‌ای، شرایط خلیج‌فارس و دریای عمان را به طور مرتب پایش می‌کند و توانسته در دو حوزه پایش و تولید علم در مرزهای دانش موفقیت‌های چشمگیر برای کشور ایجاد کند.

 

 

 


ایجاد کننده : mohammadi
تاریخ انتشار : شنبه 8 دي 1397
تعداد بازدید : 327

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.