EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
به مناسبت روز ملی خلیج فارس انجام می شود: پنجمین گشت کاوشگر خلیج فارس در آبهای جنوب کشور

 

پنجمین گشت کاوشگر خلیج فارس در آبهای جنوب کشور پس از بازدید دکتر برومند معاون پژوهش و فناوری عتف، دکتر گراوند استاندار بوشهر و جمعی از مدیران و روسای دانشگاه ها دریایی کشور، 11 اردیبهشت 98 به مدت دو هفته در بندر بوشهر  آغاز می شود. 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در این گشت که به مناسبت روز ملی خلیج فارس صورت می گیرد، تیم تحقیقاتی کاوشگر خلیج فارس بخشی از برنامه تحقیقاتی و نمونه برداری در خلیج فارس را در حضور مدیران ارشد وزارت عتف، روسا و نمایندگان دانشگاه های خلیج فارس، علوم و فنون دریایی خرمشهر، مازندران، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، صنعتی امیرکبیر و پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی انجام خواهند داد. 

گفتنی است در این گشت که از دهانه اروندرود در خلیج فارس تا مرزهای اقیانوس هند در دریای عمان امتداد می یابد، ضمن انجام نمونه برداری های فیزیک، شیمی، زمین شناسی و زیست شناسی در خلیج فارس و دریای عمان در  65 ایستگاه در قالب 11 ترانسکت، وضعیت آلودگی در دریاهای جنوب کشور و لایه کم اکسیژن در دریای عمان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش، این گشت تحقیقاتی که بخشی از برنامه پایش بلندمدت خلیج فارس و دریای عمان محسوب می شود، تاثیرات سیلاب های اخیر جنوب کشور بر وضعیت محیط دریایی خلیج فارس نیز مورد پایش قرار می گیرد.

 

 

 


ایجاد کننده : admininio
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 ارديبهشت 1398
تعداد بازدید : 181

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.