EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
با همکاری پژوهشگاه و اداره کل هواشناسی استان گیلان برگزار شد: کارگاه اثر نوسان تراز آب دریای خزر

 

کارگاه اثر نوسان تراز آب دریای خزر، تغییر اقلیم و عوامل انسانی بر سواحل و تالاب های ساحلی گیلان شنبه 9 شهریور98 در اداره کل هواشناسی استان گیلان-رشت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه و به نقل از اداره کل هواشناسی استان گیلان، محمد دادرس مدیرکل هواشناسی استان گیلان در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان، در خصوص خدمات دریایی این اداره کل به کاربران مطالبی را بیان کرد. این مقام مسؤل نقش و تأثیرگذاری دریای خزر بر اقلیم و شرایط جوی و اقلیمی و سامانه‌های جوی که از استان گیلان به سمت شرق و مرکز کشور عبور می‌کنند را بسیار مهم ارزیابی کرده و نوسانات تراز این حوزه آبی و تأثیر آن بر اکوسیستم منطقه را موضوعاتی مهم برای پژوهش و مطالعه محققان دانست.

در ادامه دکتر علیزاده لاهیجانی معاون پژوهشی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی سخنرانی خود را که درخصوص روند تغییرات آب دریای خزر در دوره‌های تاریخی مختلف، عوامل تأثیرگذار بر این تغییرات و میزان تأثیر تغییرات بر سواحل استان، تالاب بندرانزلی و اکوسیستم منطقه بود ارائه کرد.

دکتر مازیار غلامی سرپرست اداره پیش‌بینی سخنرانی خود را در خصوص نوسانات اقلیم (تراز و دمای آب) دریای خزر و حسین عابد رئیس کارگروه مطالعات هواشناسی استان گیلان مطالعه نوسانات دمای هوا در ایستگاه ساحلی بندرانزلی، برای حاضرین در این نشست ارائه کردند.

لازم به توضیح است این کارگاه که در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری مشترک بین اداره کل هواشناسی استان گیلان و پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی و با حضور نمایندگانی بیش از ۱۲ مرکز علمی و تحقیقاتی و اجرایی مرتبط با دریا در استان گیلان برگزار گردید، بخشی از  فعالیت های پژوهشگاه در حوزه دانش پایه اقیانوس شناسی دریای خزر (Caspian Sea Literacy) می باشد.

 

 


ایجاد کننده : mohammadi
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 شهريور 1398
تعداد بازدید : 181

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.