EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
توسط مرکزملی داده های اقیانوسی و دریایی برگزارشد:کارگاه آموزشی«مدیریت داده های گشت کاوشگر خلیج فارس»

 


به مناسبت گرامیداشت روز جهانی اقیانوس ها کارگاه آموزشی "مدیریت داده های گشت کاوشگر خلیج فارس" توسط مرکز ملی داده های اقیانوسی و دریایی پژوهشگاه، 24 خرداد 1401 به صورت مجازی برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، در این کارگاه آموزشی که با ارایه مهندس ولی الله عمرانی کارشناس پژوهشی مرکز و با حضور 40 نفر از پژوهشگران ستاد و پایگاه ها که در توليد داده هاي برنامه هاي کلان پژوهشگاه اعم از گشت های کاوشگر، پايش ساحلي و همچنين داده هاي طرح هاي پژوهشي مشارکت داشتند برگزار شد، شرکت کنندگان علاوه بر آشنایی با مفاهیم کلی مدیریت داده های اقیانوسی، با روش صحیح کار با ابزارهای نرم افزاری توسعه داده شده در این مرکز در خصوص فرایند مدیریت داده، فرمت مناسب و استاندارد داده ها آشنا شدند.

هدف از برگزاری این کارگاه، ارتباط و تعامل بيشتر این مرکز با محققين مرتبط با تولید و آماده سازی داده های پژوهشگاه و ارتقای سطح همکاری میان این مرکز و سایر بخش های پژوهشی پژوهشگاه عنوان شد تا مشکلات موجود در فايل هاي ورودي داده و ملحقات آن به مرکز داده ها برطرف شود و یا به حداقل رسانده شود.

گفتنی است عملیات میدانی و تولید داده در قالب طرح ها و برنامه های کلان پژوهشگاه، بسیار هزینه بر و زمان بر هستند و نیروهای متخصص زیادی در برنامه ها و طرح های فوق، مشارکت دارند که باعث ارزشمند بودن داده های تولیدی پژوهشگاه می شود.

 

 

 


ایجاد کننده : mohammadi
تاریخ انتشار : يکشنبه 29 خرداد 1401
تعداد بازدید : 83

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.