EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
گزارش برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی اقیانوس

 

به مناسبت روز جهانی اقیانوس نشست مشترکی با حضور اعضای کمیته ملی اقیانوس ­شناسی کمیسیون ملی یونسکو و کمیته آموزش و فرهنگ شورای عالی اقیانوس ­شناسی کشور برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در این نشست که با حضور دکتر چگینی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، دکتر پورکاظمی رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی، دکتر بای مدیرکل دفتر هماهنگی مراکز علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تاریخ 26/03/1393 برگزار شد، موضوعات مختلف و رویکردهای ملی در ارتباط با بحث اقیانوس­ شناسی و حضور علمی و پژوهشی جمهوری اسلامی ایران در اقیانوس­ های جهان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در بخشی از مراسم پیام­های خانم ایرنا بوکوا مدیرکل یونسکو و آقای اونی بهنام رئیس موسسه بین­ المللی اقیانوسی قرایت شد.

دکتر چگینی رئیس کمیته ملی اقیانوس ­شناسی و نایب رئس کمیته آموزش و فرهنگ با اشاره به ضرورت انجام فعالیت ­ها و کار جمعی بر بستر سازی انجام گرفته برای حضور جمهوری اسلامی ایران در پروژه­ های بین­ المللی و فعالیت پژوهشی در اقیانوس ­های جهان از طریق مرکز منطقه ­ای علوم جهان اسلام اشاره کرد و بر بهره ­گیری از همه ظرفیت­ های موجود در ارگان­های دریایی کشور برای ارتقا جایگاه اقیانوس ­شناسی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.  

نمایندگان ارگان­های شرکت­ کننده در نشست، گزارشی از فعالیت­های علمی و تحقیقاتی خود در حوزه آب­های پیرامونی را ارایه دادند. همچنین بر اهمیت و ضرورت همکاری اعضای کمیته ملی اقیانوس­ شناسی با وزارت امور خارجه به منظور مشارکت موثر جمهوری اسلامی در مسایل بین­ المللی مربوط به حقوق دریاها تاکید گردید.

  در بخش پایانی نشست، طی مراسمی از جناب آقای دکتر حسین عمادی محقق، مدرس و عضو هیات علمی دانشگاه­ های کشور و جناب آقای دکتر مهدی سلطانی پژوهشگر بیماری­های آبزیان، عضو هیات علمی و استاد تمام دانشگاه تهران به عنوان پیشکسوتان علم اقیانوس شناسی تقدیر شد.

 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : يکشنبه 1 تير 1393
تعداد بازدید : 1038

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.