EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
بازدید نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی

 

محمدسعید اربابی نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی در آغاز این بازدید طی نشستی دکتر وحید چگینی رییس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی ضمن خوشآمد گویی به معرفی پژوهشگاه پرداخت و گزارشی از دستاوردها و فعالیت های پژوهشگاه را ارایه نمود.

چگینی در این دیدار، به طرح های کلان ملی «شناور تحقیقاتی اقیانوس پیما» و « ایجاد پایگاه دائمی جنوبگان» اشاره کرد و گزارشی از روند ساخت شناور تحقیقاتی و لزوم ایجاد هر چه سریعتر پایگاه دائمی جنوبگان را ارایه نمود.

وی ارتباط و تعامل پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با ارگان ها و سازمان های دریایی در سطح ملی و منطقه ای را مطلوب ارزیابی کرد و گفت پژوهشگاه در زمینه تحقیقات و پژوهش دریایی با ارگان ها، سازمان ها و دانشگاه های دریایی همکاری خوبی داشته است و هم اکنون ادامه دارد.

محمدسعید اربابی نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی در ابتدای سخنان خود در خصوص فعالیت های تحقیقاتی و قابلیت های پژوهشگاه گفت پژوهشگاه با امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی متخصصی که دارد توانسته است دستاوردهای ارزشمندی برای کشور به ارمغان آورد.

وی توجه به بحث دریا را مهم و ضروری خواند و اعلام کرد دریا دارای منابع معدنی فراوانی است و بدون شک می توان از موقعیت دریاهای خلیج فارس، عمان و دریای خزر در تمامی بخش های زیربنایی کشور بهره های مفیدی برد.

پس از پایان جلسه، محمدسعید اربابی نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی و هیات همراه از آزمایشگاه های پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی بازدید به عمل آوردند و توسط کارشناسان آزمایشگاه ها گزارشی جامع از تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی و همچنین شیوه فعالیت های میدانی ارایه گردید و به پرسش های بازدید کنندگان پاسخ داده شد.

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : يکشنبه 30 شهريور 1393
تعداد بازدید : 1163

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.