EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
برگزاری مراسم گرامیداشت آغاز بهار علم و دانش در پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی

 

پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی به منظور گرامیداشت آغاز بهار علم و دانش و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، مراسمی در محل پژوهشگاه برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی وعلوم جوی، در این مراسم که با حضور رییس پژوهشگاه، معاونان، دانشجویان، اساتید و اعضای هیات علمی پژوهشگاه برگزار شد، دکتر وحید چگینی رییس پژوهشگاه ضمن خیر مقدم به دانشجویان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای علم و فناوری با بیان مطالبی اظهار داشت علم و دانش باید در خدمت مردم و رفع مشکلات جامعه و کشور باشد تا کشور به تعالی برسد.

وی با بیان این که مطلب که دانشجو باید تلاش کند در رفاه و آبادانی جامعه سهیم باشد، گفت دانشجویان باید تلاش کنند و خوب درس بخواند تا با دست پر به جامعه وارد شوند و به جامعه خدمت نمایند و گره از مشکلات جامعه باز کنند.

دکتر چگینی اضافه کرد که هر چه علم و دانش بیشتر شود مسوولیت نیز  بیشتر خواهد شد. بنابراین انتظار از یک فارغ التحصیل دکتری به مراتب بیشتر از کارشناس یا کارشناس ارشد است.

وی نقش علما را مهم خواند و گفت نقش علما در جامعه مهم تر از افراد عادی است و مسوولیت آن ها نیز بسیار سنگین تر است.

رییس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی نسل آینده را نسلی رو به رشد دانست و اضافه کرد جوان های امروزی و نسل آینده از نظر اخلاق، هوش، ذکاوت و همچنین از نظر علمی به طور قطع نسلی رو به رشد و بهتر از گذشته هستند و خواهند بود.

وی با بیان این که پژوهشگاه تلاش می کند که دانشجویان مشغله ذهنی و مالی نداشته باشند، تاکید کرد دانشجویان عزیز از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و میدانی موجود در پژوهشگاه بهره لازم را ببرند ضمن این که در راستای فعالیت میدانی دانشجویان، حمایت مالی تا سقف 15 میلیون تومان نیز در دستور کار پژوهشگاه قرار دارد.

وی در پایان سخنان خود برای دانشجویان در راه تلاش علم و دانش و استادان گرامی برای خدمت به جامعه و کشور  آرزوی موفقیت کرد.

در پایان این مراسم دانشجویان و اساتید پژوهشگاه، نظرات، پیشنهادات و پرسش های خود را در خصوص مسایل آموزشی و پژوهشی، فعالیت های آزمایشگاهی و میدانی، مسایل استخدامی و مالی مطرح کردند که رییس پژوهشگاه ضمن پاسخ به برخی از پرسش ها، تعدادی از پیشنهادات و نظرات دانشجویان را دستور بررسی و اقدام قرار داد.

 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : چهارشنبه 2 مهر 1393
تعداد بازدید : 862

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.