EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
بازدید رییس سازمان هواشناسی کشور از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی

 

رییس سازمان هواشناسی کشور به همراه هیاتی از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی وعلوم جوی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، دکتر وحید چگینی رییس پژوهشگاه در آغاز سخنان خود به معرفی پژوهشگاه و مراکز پژوهشی پرداخت و گزارشی از فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشگاه و همچنین فعالیت های علمی و تحقیقاتی پژوهشگاه در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی در حوزه علوم و فنون دریایی، اقیانوسی و جوی ارایه نمود.

دکتر چگینی با اشاره به همکاری خوب علمی پژوهشگاه با سازمان ها، ارگان ها و دانشگاه های کشور، به تعامل خوب دیرینه بین پژوهشگاه و سازمان اشاره کرد و گفت «امیدواریم همکاری مشترک گسترده تری بین پژوهشگاه و سازمان در حوزه های مشترک انجام شود و در این راستا پژوهشگاه آمادگی هر گونه همکاری را اعلام می دارد.»

دکتر داوود پرهیزگار رییس سازمان هواشناسی کشور نیز در آغاز سخنان خود توضیحاتی راجع به فعالیت ها و برنامه های سازمان ارایه کرد و گفت خوشبختانه ارتباط بین پژوهشگاه و سازمان از گذشته تا بحال مطلوب بوده و سازمان در این راستا آمادگی هر گونه فعالیت مشترک را اعلام می دارد.

وی با بیان این که کشور ما دارای سابقه 50 ساله هواشناسی است، اظهار داشت «ما درصدد هستیم که هواشناسی را کاربردی کنیم.» بنابراین در این راستا سامانه مدیریتی به نام «تحک» تایید کردیم.

وی اضافه کرد نام «تحک» از توسعه هواشناسی کاربردی گرفته شده به طوری که قرار است از طریق این سامانه کاربران نهایی شنایی و به این سامانه وصل شوند تا بتوانند به طور خودکار سرویس بگیرند.

دکتر پرهیزگار همچنین گفت در تمامی مسیرهای علمی و تحقیقاتی نمی توانیم به تنهایی ورود کنیم. بنابراین با کمک پژوهشگاه، سازمان ها و ارگان های دیگر بدون شک نتیجه بهتری حاصل و کاربران به طور قطع اقنا خواهند شد.

دکتر پرهیزگار اولین ثمره همکاری چند جانبه را کاهش هزینه ها دانست و گفت در خیلی از جاها برای اندازه گیری میدانی در یک نقطه دو دستگاه هواشناسی متعلق به دو سازمان در یک وزارت خانه نصب می شود که این باعث موازی کاری و صرف هزینه های فراوان است.

وی حوزه دریا را حوزه ای عظیم و مورد تعامل سازمان دانست و با بیان این که هدف نهایی سازمان دستیابی مصرف کنندگان به اطلاعات هواشناسی است، گفت حوزه دریا بخش های متعددی شامل: تحقیقات، عملیات و حفاظت فیزیکی دارد که در این راستا به منظور پوشش اطلاعات برای مصرف کنندگان، کمک ارگان ها، سازمان ها و مراکز و موسسات پژوهشی را می طلبد.

در این دیدار و گفتگو مدیران بخش های مرتبط پژوهشگاه و سازمان، گزارشی از فعالیت های حوزه خود را ارایه و نظرات و پیشنهادات خود را تشریح کردند.

در خاتمه این دیدار دکتر پرهیزگار با هیات همراه از مراکز پیش بینی و هشدار مخاطرات دریایی و داده های اقیانوسی پژوهشگاه بازدید به عمل آوردند و از نزدیک با بخش هایی از فعالیت های پژوهشگاه آشنا شدند.

 

 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 آذر 1393
تعداد بازدید : 957

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.