EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
بازدید معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی

 

دكتر حسين عبدالحي، معاون آبزی‌پروری سازمان شيلات ايران  در رأس هیئتی از کارشناسان ارشد سازمان شیلات ایران از پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی در ابتدای این بازدید، یک نشست دوجانبه با حضور دکتر وحید چگینی، دکتر حمید علیزاده و برخی از اعضای هیئت‌علمی و کارشناسان پژوهشگاه با هیئت سازمان شیلات ایران برگزار گردید و طی این دیدار موضوع علاقه‌مندی‌های مشترک و امکان همکاری دوجانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر چگینی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی ضمن معرفی توانمندهای پژوهشگاه در حوزه‌های فعالیت‌های میدانی، فعالیت‌های آزمایشگاهی، اقیانوس‌شناسی ماهواره‌ای و مدل‌سازی عددی تبیین کردند. ایشان با اشاره به این توانمندی‌ها و سابقه فعالیت‌های مشترک پژوهشگاه و سازمان شیلات ایران خواستار گسترش روابط دوجانبه شدند.

دکتر عبدالحی نیز با اشاره به تأکید وزارت جهاد کشاورزی درزمینه توجه به موضوع پرورش ماهی در قفس در دریا جنبه‌های مختلف موضوع را در قالب فعالیت‌های پژوهشی اقیانوس‌شناسی مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند و خواستار گسترش انجام فعالیت‌های مشترک در این موضوع در خلیج‌فارس و دریای عمان شدند. ایشان همچنین با اشاره به وجود بانک داده‌ها و اندازه‌گیری‌های مستمر پژوهشگاه در حوزه آب‌های پیرامونی خواستار ایجاد یک کارگروه مشترک به‌منظور تعریف فعالیت‌های مشترک بر اساس نیازهای سازمان شیلات ایران شدند.

دکتر علیزاده معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی نیز با ذکر توانمندی‌های موجود در پژوهشگاه بر بهره‌مندی از توانمندی‌های داخلی موجود در راستای نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی در کشور با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری تأکید کردند.

در ادامه هیئت اعزامی سازمان شیلات ایران از بخش‌های مختلف پژوهشگاه بازدید به عمل‌آورده و زمینه‌های همکاری را موردبررسی قراردادند. 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 دي 1393
تعداد بازدید : 801

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.