EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
بازدید مدیرکل اداره مطالعه و احداث بنادر صیادی سازمان شیلات ایران از پژوهشگاه

 

مدیرکل اداره مطالعه و احداث بنادر صیادی سازمان شیلات ایران از پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی در ابتدای این بازدید نشست هم‌اندیشی به‌منظور تبیین راهکارهای گسترش همکاری بین سازمان شیلات ایران و پژوهشگاه برگزار شد. در این نشست مهندس بهشتیان مدیرکل اداره مطالعه و احداث بنادر صیادی سازمان شیلات ایران ضمن تشریح فعالیت‌های انجام‌شده در سازمان شیلات ایران زمینه‌های همکاری مشترک را برشمرد. ایشان با اشاره به فعالیت‌های گسترده سازمان شیلات ایران درزمینهٔ احداث بنادر صیادی متعدد در نوار ساحلی کشور خواستار مشارکت پژوهشگاه درزمینهٔ انجام مطالعات کاربردی در این حوزه شد. مهندس بحیرایی نیز با اشاره توانمندی‌های سازمان شیلات ایران و مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی خواستار انجام فعالیت های مشترک شد.

دکتر چگینی نیز ضمن معرفی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی، برخی از توانمندی‌های پژوهشگاه به‌منظور رفع نیازهای سازمان شیلات ایران و جامعه صیادی کشور را برشمردند. در این نشست دکتر کبیری مدیر گروه سنجش‌ازدور پژوهشگاه به کاربردهای استفاده از GIS به‌منظور جایابی مناطق احداث بنادر صیادی، مکان‌یابی مناطق مستعد حضور ماهی‌ها، پایش رسوب‌گذاری و مکان‌یابی قفسه‌های پرورش ماهی در دریا اشاره کرد و آن‌ها را به‌عنوان زمینه انجام فعالیت‌های مشترک معرفی نمود.

دکتر علیزاده معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی نیز با تأکید بر توانمندی‌های پژوهشگاه گزارشی از فعالیت‌های پژوهشی و مطالعاتی پژوهشگاه در ارتباط با انجام طرح‌های برون‌سازمانی را ارائه دادند.

دکتر کاظمی نژاد رئیس مرکز پیش‌بینی و هشدار مخاطرات دریایی نیز با تأکید بر توانمندی‌های پژوهشگاه درزمینهٔ پیش‌بینی و مدل‌سازی امواج و جریان‌های دریایی در خلیج‌فارس و دریای عمان تولید داده‌های پایه طراحی بنادر شیلاتی و پایش مستمر آن‌ها به‌منظور ارائه به سازمان شیلات ایران برای مدیریت ساخت، بهره‌برداری و نگهداری بنادر شیلاتی ضروری دانست و آمادگی مجموعه پژوهشگاه را برای انجام این فعالیت‌ها اعلام نمود.

دکتر شهرباف عضو هیات علمی پژوهشگاه نیز با اشاره به زمینه‌های گسترده همکاری مشترک امکان تولید برنامه‌های رایانه­ای پایش مستمر بنادر صیادی به‌منظور نگهداری از بنادر برای صرفه­جویی در هزینه­ها و قابلیت‌های استفاده از دانش مهندسی سواحل برای رفع آلودگی‌ها را متذکر شد.

در بخش پایانی نشست مهندس بهشتیان از بخش‌های مختلف پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی بازدید به عمل آورد.


 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : يکشنبه 7 دي 1393
تعداد بازدید : 976

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.