EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
بازدید سفیر دانمارک از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی

 

آقای اندرس کریستین هوگارد سفیر کشور دانمارک از پژوهشگاه ملی اقیانوس­ شناسی و علوم جوی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در طی دیدار و بازدید که در روز سه شنبه 16 تیر 1394 برگزار شد، دکتر حاجی زاده ذاکر رییس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی به معرفی پژوهشگاه پرداخت و ضمن ارایه گزارشی از فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشگاه، آمادگی پژوهشگاه را برای همکاری با مراکز علمی و پژوهشی دانمارک در حوزه علوم دریایی و اقیانوس ­شناسی اعلام نمود.

در طی این بازدید سفیر کشور دانمارک از آزمایشگاه ها و مراکز پژوهشی پژوهشگاه بازدید به عمل آورد و ضمن دریافت گزارشی از فعالیت های آزمایشگاهی و میدانی توسط کارشناسان آزمایشگاه و مدیران ذیربط، از نزدیک در جریان فعالیت های تحقیقاتی و میدانی پژوهشگاه قرار گرفت.

وی زمینه ­های پژوهشی پژوهشگاه را بسیار جذاب عنوان کرد و در ادامه قول مساعدت و همکاری در زمینه تسهیل ارتباطات با مراکز دانمارکی مورد نظر پژوهشگاه را ارایه نمود.

 سفیر کشور دانمارک با بیان این که ایران می ­تواند با دانشگاه ­ها و موسسه­ های پژوهشی گرینلند، جزایر فارو و سایر جزایر دانمارکی اقیانوس اطلس، همکاری نماید، پیشنهاد کرد که اطلاعات مربوط به دانشگاه ­ها و موسسه ­های مورد نظر پژوهشگاه در کشور دانمارک فراهم شود و در دسترس سفارت دانمارک قرار گیرد تا امکان برقراری ارتباط بین این دو کشور به­ واسطه سفارت دانمارک تسهیل شود.

هوگارد در ادامه گفت پژوهشگاه می­تواند دانشجویان دکتری به دانمارک اعزام نماید و کشور دانمارک آن ­ها را بورس کند. همچنین در زمینه ظرفیت ­سازی، پژوهشگاه می­تواند کارگاه­ ها و دوره ­های آموزشی بسیاری ارایه نماید.

وی تبادل متخصصان بین دو کشور و ارایه طرح­های کلان با پژوهشگاه را از جمله موارد همکاری موثر بین دو کشور عنوان کرد.

 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 تير 1394
تعداد بازدید : 1040

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.