EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
بازدید سفیر آفریقای جنوبی از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی

 

 

آقای ویلیام مکس وایت­ هد سفیر کشور آفریقای جنوبی به همراه هیاتی در راستای توسعه همکاری­ های مشترک ایران و آفریقای جنوبی در زمینه اقیانوس ­شناسی روز دوشنبه 23 شهریور 1394 از پژوهشگاه ملی اقیانوس­ شناسی و علوم جوی بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در طول این بازدید که در راستای موافقت­نامه همکاری­ های علمی و فناوری ایران و آفریقای جنوبی که در سال 2000 میلادی  و همچنین نشست اجرایی کمیته مشترک علمی و فناوری ایران و آفریقای جنوبی که در سال 2015 میلادی برگزار شد، دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر ضمن معرفی پژوهشگاه، گزارشی از فعالیت های پژوهشی و میدانی و دستاوردهای علمی پژوهشگاه را ارایه نمود.

دکتر حاجی­ زاده ذاکر، خاطرنشان کرد، پژوهشگاه، متولی اصلی تحقیقات علوم اقیانوس ­شناسی در کشور است و با مراکز و سازمان­های بین ­المللی متعددی همکاری دارد. وی آمادگی پژوهشگاه را برای همکاری و انجام فعالیت­های پژوهشی با کشور آفریقای جنوبی در حوزه علوم دریایی و اقیانوسی اعلام نمود.

گفتنی است در این نشست توسط مسوولان بخش ها، گزارشی از فعالیت­ ها، امکانات آزمایشگاهی، مراکز ملی وابسته به پژوهشگاه ملی اقیانوس­ شناسی و علوم جوی، ایستگاه ­های پژوهشی و همچنین خلاصه­ای از فعالیت شورا­ها و کمیته­ ها که با مسئولیت و همکاری پژوهشگاه اداره می­ شود، ارایه گردید.

در ادامه این بازدید جناب آقای وایت ­هد درخصوص نحوه همکاری­ های علمی و آموزشی با دانشگاه­ها و سازمان­های دریایی و اقیانوسی آفریقای جنوبی ابراز خرسندی کرد و همکاری­ مشترک در قالب پروژه­ های تحقیقاتی خاص و همچنین پی­گیری امور را خواستار شد.

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : سه شنبه 24 شهريور 1394
تعداد بازدید : 821

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.