EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
بازدید مدير اجرایی شبکه علمی فناوری اقیانوس­ شناسی کشورهای اسلامی (INOC) از پژوهشگاه

پرفسور مصطفی ارگون مدير اجرایی شبکه علمی  فناوری اقیانوس­ شناسی کشورهای اسلامی (INOC) از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی بازدید و با اعضای هیات رییسه پژوهشگاه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در طی این بازدید که با حضور دکتر حاجی زاده ذاکر رییس پژوهشگاه، معاونان، و اعضای هیات علمی و همچنین نمایندگان كشور برگزار شد، توسعه همکاری­ های مشترک ایران و شبکه علمی فناوری اقیانوس­ شناسی کشورهای اسلامی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در این نشست، از همایش ­های شبكه در سال­ هاي گذشته، به عنوان فرصت مناسبی برای گردهم­آیی پژوهشگران کشورهای اسلامی یاد شد و توسط طرفین پيشنهاد برگزاري كارگاه ­هاي آموزشی تخصصي در كميته راهبري اين شبكه براي ارتقاء سطح علمی، مطرح گردید.

در همین راستا، اجرای کارگاه­ های آموزشی در INOC با موضوع ­های پیشرفته و به ­روز به­ جای همایش ­های قبلی در دستوركار فعاليت­ هاي اين شبكه قرار گرفت.

همچنین مقرر شد کارگاه آموزشی با عنوان "تغییر اقلیم و عوامل موثر زیست ­محیطی بر دریای خزر" با همکاری INOC در اوایل سال 2016 میلادی در پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی برگزار شود.

گفتنی است دكتر ارگون در خاتمه این دیدار از آزمایشگاه ­ها، مرکز ملی پیش ­بینی و هشدار مخاطرات دريايي و همچنین مرکز ملی داده­ ها و اطلاعات دريايي پژوهشگاه بازدید کرد و از نزدیک در جریان دستاوردها علمی و تجهیزات آزمایشگاهی و میدانی پژوهشگاه قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، پیشتر دکتر ارگون ضمن بازدید از سازمان پژوهش­ هاي علمي و صنعتي ايران نسبت به پیشنهاد دکتر مولانژاد و دکتر معظمی مبنی بر برگزاری کارگاه آموزشی در قشم در زمینه «فناوری دریا و توسعه پایدار»  با هماهنگی پژوهشگاه ملی اقیانوس­ شناسی و علوم جوی  اعلام آمادگی کرد.

در ادامه پرفسور ارگون نقطه نظرات خود را پیرامون نحوه مشارکت کشورهای اسلامی در فعالیت­ های INOC ابراز داشت و خرسندی خود را از توسعه همکاری­ های ایجاد شده، اعلام کرد و سخنرانی با حضور نمایندگان پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، پژوهشگاه صنعت نفت ایران و سازمان زمين­ شناسي و اكتشافات معدني در زمینه «هیدرات های گازی (Gas Hydrates)  در دریای سیاه به عنوان تولید کننده انرژی نسل های آینده» را ارایه نمود.

 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : دوشنبه 9 آذر 1394
تعداد بازدید : 836

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.