EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
بازدید دکتر شفیعی مدیرکل امور فناوری وزارت نفت از پژوهشگاه

 

دکتر محمد ابراهیم شفیعی مدیرکل امور فناوری وزارت نفت به همراه هیاتی از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در طول این بازدید طی نشستی که با حضور دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر رییس پژوهشگاه، معاونان و اعضای هیات علمی آن برگزار شد، دکتر حاجی زاده ذاکر ضمن معرفی پژوهشگاه به نقش وظیفه علمی و تحقیقاتی پژوهشگاه اشاره کرد و گفت پژوهشگاه با توجه به امکانات و تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و میدانی، حضور متخصصان و کارشناسان حرفه ایی و آشنا به مسایل صنعت، اجرایی و دانشگاهی و از طرفی نقش پژوهشگاه به عنوان مرجع اقیانوس شناسی کشور، می تواند تاثیر بسیار مهمی در صنعت نفت و همکاری مشترک با وزارت نفت داشته باشد.

رییس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، شناور تحقیقاتی کاوشگر خلیج فارس را فرصتی مغتنم برای همکاری بیشتر با ارگان ها و سازمان های دریای عنوان کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که دستاوردهای این دیدار و بازدید سرآغازی برای اهداف و وظایف صنعت نفت باشد و به همکاری نزدیک در زمینه های مختلف در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی منجر شود.

دکتر محمد ابراهیم شفیعی نیز در این دیدار، از وجود متخصصان علمی کشور اظهار خرسندی کرد و گفت امیدوار هستیم بتوانیم پل ارتباطی در زمینه نیازها و تجارت مابین وزارت نفت و پژوهشگاه، برقرار شود.

وی با توجه به بحث سکوها، اسکله ها، نفت کش ها و یدک کش ها، حفاری در دریا را دارای پیچیدگی فراوان یاد کرد و گفت در خلیج فارس باید در تمامی حوزه های خلیج فارس و دریای عمان مطالعه داشته باشیم که امیدواریم با همکاری مشترک بتوانیم گام های موثری در بخش صنعت نفت برداریم.

دکتر شفیعی افزود تولید علم محض، به تنهایی هیچ مشکلی از صنعت را حل نمی کند مگر این که علم توان تبدیل به ثروت را داشته باشد یعنی این که علم تبدیل به فناوری شود.

دکتر شفیعی در جمع بندی سخنانش اظهار داشت تلاش می کنیم با شرکت های که تعامل بیشتری با آن ها داریم در جهت ارتباط با پژوهشگاه و همکاری چند جانبه گامی موثر در این خصوص برداریم.

وی همچنین در ادامه سخنانش گفت پس از بررسی تعاملات پژوهشگاه و شرکت های طرف همکاری با وزارت نفت، گزارشی در این خصوص تهیه و در اختیار مهندس زنگنه وزیر محترم نفت قرار خواهد گرفت.

همچنین در این جلسه مقرر گردید که نماینده ای از طرف پژوهشگاه برای وزارت نفت معرفی گردد تا صورت جلسه ای را که توسط طرفین نهایی خواهد شد دنبال و پیگری نماید.

در این جلسه همچنین کارشناسان طرفین پرسش های حوزه خود را در راستای همکاری دو جانبه و مشترک مطرح و نکات مورد درخواست را از زوایای مختلف جهت همکاری مشترک، مورد بررسی قرار دادند.

گفتنی است دکتر محمد ابراهیم شفیعی مدیرکل امور فناوری وزارت نفت و همراهان، طی بازدید از آزمایشگاه  ها و مراکز پژوهشی پژوهشگاه، ضمن آگاهی از دستاوردها و فعالیت های پژوهشگاه، گزارشی از فعالیت های میدانی و آزمایشگاهی را توسط کارشناسان و متخصصان پژوهشگاه دریافت نمودند. 

 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : دوشنبه 9 آذر 1394
تعداد بازدید : 1569

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.