EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
ارتقای دانش فنی در نشست مشترک پژوهشگاه و دانشگاه خلیج فارس مورد تاکید قرار گرفت

 

در نشست کارگروه های مشترک دانشگاه خلیج فارس و مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) فراهم سازی ارتباطات و بالابردن دانش فنی مورد تاکید قرار گرفت. 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در طی این نشست که با حضور دکتر محمود نفیسی بهابادی و مهندس عابدی روسای پژوهشکده خلیج فارس و مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) و همچنین جمعی از اعضای هیات علمی و کارشناسان علوم دریایی و اقیانوسی طرفین  در روز سه شنبه 29دی 94 در محل مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) برگزار گردید، فراهم سازی ارتباطات و بالابردن دانش فنی طرفین در کارگروه های مشترک جهت رفع مشکلات استان بوشهر و ارائه طرح های پژوهشی مسئله محور، مورد تاکید قرار گرفت.

بر اساس این گزارش در این نشست، دکتر نفیسی بهابادی مباحثی را در خصوص وظایف کارگروه های مشترک در سطح استان بوشهر مطرح نمود و در ادامه نحوه فعالیت این کارگروه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

همچنین در ادامه این نشست، چهار کارگروه تخصصی شامل: کارگروه مهندسی دریا و انرژی و کارگروه زمین شناسی و ژئوفیزیک دریا به مسوولیت مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس(بوشهر) و همچنین کارگروه محیط زیست دریا، تغییرات اقلیمی و آب و هوایی و کارگروه شیلات، آبزیان و بیوتکنولوژی با مسوولیت دانشگاه خلیج فارس تشکیل و با توافق طرفین دبیرخانه مرکزی کارگروه های مشترک، در مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس(بوشهر) مستقر گردید.

گفتنی است در خاتمه این نشست، حاضران ضمن بازدید از آزمایشگاه های مرکز و دریافت گزارشی از فعالیت های آزمایشگاهی و میدانی توسط کارشناسان آزمایشگاه، از نزدیک در جریان فعالیت های تحقیقاتی و میدانی مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) قرار گرفتند.

 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : شنبه 3 بهمن 1394
تعداد بازدید : 1742

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.