EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
تودیع و معارفه رئیس جدید بسیج اساتید پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی

 

طی مراسمی با حضور رئیس بسیج اساتید تهران بزرگ، رئیس پژوهشگاه، فرمانده پایگاه بسیج کارکنان و همچنین جمعی از اعضای هیات علمی بسیجی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی در روز یک شنبه 9خرداد 1395 رئیس جدید بسیج اساتید پژوهشگاه منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در ابتدای این مراسم دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر رئیس پژوهشگاه با بیان سخنانی گفت نقشی که بسیج در بقای جمهوری اسلامی در کشور داشته است بر هیچ کسی پوشیده نیست. بنده به عنوان یک بسیجی افتخار دارم که به کشور و ملتم خدمت کنم.

وی افزود موقعیت کنونی راهبردی کشور در جهان و همچنین عبور کشور از تمامی مسایل و مشکلات تحریم، حاصل تلاش این عزیزان است.

رئیس پژوهشگاه گفت بسیج در تمامی حوزه های نظامی، علمی و معرفت نقش کلیدی در پیشرفت های کشور داشته و دارد و افتخارات بسیج در این حوزه در سال های اخیر زبانزده همه کشورها بوده است.

وی مفهوم بسیجی را ارزشی خواند و گفت در تمامی حوزه های نظامی و علمی وقتی با نیت خیرخواهانه، دفاع از اسلام و دفاع از کشور وارد عرصه ها می شوید مفهوم بسیجی و ارزشهای آن معنا پیدا می کند.

دکتر روستا آزاد رئیس سازمان بسیج اساتید تهران بزرگ در ابتدای سخنانش اظهار داشت: «ملت ما ملیتی بزرگ و کشور ما کشوری غنی از منابع معدنی است که خیلی از کشورهای جهان چنین نعمت و موهبتی ندارند بنابراین ما باید از این ظرفیت ها در کشور استفاده کنیم.»

وی افزود فعال شدن این ظرفیت ها در هر بخشی یا حوزه ای که باشد باید مورد توجه و دستور کار قرار گیرد.

وی تصریح کرد «ما نمایندگان قشر دانشگاهی باید با تلاش و کوشش موجب افتخار در حوزه های علمی و اقتصادی در کشور و در جهان باشیم.»

دکتر آزاد در ادامه افزود: «ما باید بتوانیم ظرفیت های بالقوه مجموعه خودمان را تقویت کنیم و تلاش کنیم مدیریت آن فعال تر گردد.»

رئیس سازمان بسیج اساتید تهران بزرگ همچنین افزود: «در حال حاضر در کنار همه فعالیت ها و در تمامی حوزه ها، بحث پژوهش و فناوری و ارتباط با صنعت از اهمیت خاصی برخوردار است و جز اولویت های اول به حساب می آید.»

وی با اشاره به بحث توجه به سواحل مکران که مورد توجه کشور و در راستای فعالیت های پژوهشگاه است، گفت: پژوهشگاه به واسطه ماهیت و ماموریت کاری که دارد در آب های سرزمینی کشور ما در خط مقدم کاری است.

دکتر آزاد در پایان سخنانش برای دکتر مجتبی ذوالجودی رئیس جدید بسیج اساتید پژوهشگاه توفیقات الهی  در تمامی حوزه های علمی و پژوهشی و در جهت ارتقای سطح علمی کشور را خواستار شد.  

در پایان این مراسم، ضمن تقدیم حکم انتصاب دکتر مجتبی ذوالجودی به سمت رئیس جدید بسیج اساتید پژوهشگاه از خدمات دکتر وحید چگینی در دوره ریاست سابق بسیج اساتید پژوهشگاه،  قدردانی شد.

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : يکشنبه 9 خرداد 1395
تعداد بازدید : 983

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.