EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
نقش بی بدیل دریاها و اقیانوس ها در اقتصاد جهانی و ملی

 

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی گفت: دریاها و اقیانوس ها نقش بی بدیل در اقتصاد جهانی و ملی دارند. 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریا و اقیانوس با تبریک این روز به ملت ایران بویژه جامعه دریایی کشور، پژوهشگران ،متخصصان و کارشناسان حوزه علوم و فنون حوزه دریایی و اقیانوسی افزود : 8 ژوئن مصادف با 19 خرداد روز جهانی دریا و اقیانوس نامگذاری شده است و سازمان ملل متحد در سال 2009  بطور رسمی اولین مراسم بزرگداشت این روز را برگزار کرد. 

رئیس پژوهشگاه اضافه کرد: در آن مراسم اهمیت مردم و دریا ، نقش دریا در تعدیل شرایط آب و هوایی ، معیشت پایدار، گردشگری دریایی، فعالیت های انسانی در دریا و حفاظت از محیط زیست مورد توجه قرار گرفت. 

حاجی زاده ذاکر افزود: امسال نیز مانند سال گذشته توجه به سلامت و محیط زیست دریایی با شعار «دریا و اقیانوس سالم، زمین سالم » برگزار می شود. 

وی با بیان اینکه روز دریا و اقیانوس فرصت مغتنمی است تا نقش پررنگ دریاها و اقیانوس ها را در حیات انسانها یادآور شویم، گفت: دریاها و اقیانوس ها منبع تامین غذا برای بیش از نیمی از مردم دنیا هستند. 

در این مراسم نصیری قیداری دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو، خانم استر کیش - لاروش مدیر و نماینده دفتر منطقه یونسکو در تهران، علی اوسط هاشمی استاندار استان سیستان و بلوچستان و محمد سعیدنژاد معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی سخنرانی می کنندایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 خرداد 1395
تعداد بازدید : 928

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.