EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
دیدار و گفتگوی روسای پژوهشگاه و دانشگاه هرمزگان

 

دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر به منظور گسترش همکاری دو جانبه با دکتر علی اکبر شیخی رئیس دانشگاه هرمزگان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در این دیدار که با حضور معاونان و جمعی از اعضای هیات علمی طرفین شنبه 2 مرداد 95 در محل دانشگاه برگزار شد، دکتر علی اکبر شیخی رئیس دانشگاه هرمزگان به معرفی دستاوردهای علمی و آموزشی دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه هرمزگان در زمینه دریا دارای نیروهای جوان و توانمند است و در این زمینه فعالیت های متعدد و متنوعی انجام داده است و یا در حال انجام دارد.

وی با اشاره به این که دانشگاه هم اکنون دارای دانشجویان ارشد و دکتری در گرایش های مختلف در حوزه دریا است، اظهار داشت: حدود نیمی از مقالاتISI دانشگاه هرمزگان در حوزه علوم زیستی دریا منتشر می شود.

دکتر شیخی تصریح کرد: دانشگاه هرمزگان دارای تخصص و توانایی های مهم و کلیدی جمع آوری و شناسایی تمامی موجودات دریایی از گیاهان تا جانوران است که لازمه و شرط اصلی برای هر تحقیق در حوزه علوم دریا می باشد.

وی در ادامه معرفی دانشگاه،  از پژوهشکده تخصصی دریایی جنگل های حرا و سایت تحقیقات دریایی دانشکده علوم و فنون دریایی در جزیره قشم به عنوان توانمندی های دیگر دانشگاه هرمزگان نام برد و افزود: انگیزه و چشم انداز دانشکده علوم و فنون دریایی، راه اندازی قطب زیست فناوری دریا در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشکده برتر دریایی در سطح کشور است.

رئیس دانشگاه هرمزگان از گسترش همکاری دو جانبه بین پژوهشگاه و دانشگاه ابراز خرسندی کرد و در خصوص همکاری مشترک با پژوهشگاه آمادگی دانشگاه را اعلام نمود.

در بخش دیگری از این دیدار و گفتگو دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر رئیس پژوهشگاه ضمن معرفی پژوهشگاه، فعالیت های مراکز و پژوهشکده های زیر مجموعه در حوزه علوم و فنون دریایی و جوی را تشریح کرد.

وی همچنین گزارشی از فعالیت های علمی، آزمایشگاهی و میدانی انجام شده و در حال انجام را ارایه نمود و ضمن اشاره به برخورداری پژوهشگاه از نیروهای مختصص و ابزارهای اندازه گیری آزمایشگاهی و میدانی پیشرفته، آمادگی پژوهشگاه را در همکاری مشترک در زمینه های علمی، پژوهشی و میدانی اعلام کرد.

دکتر حاجی زاده ذاکر با بیان این مطلب که نقاط بسیار زیادی از خلیج فارس وجود دارد که هنوز کار علمی و تحقیقاتی روی آن انجام نشده است، کشتی تحقیقاتی پژوهشگاه را ظرفیتی جدید در ناوگان تحقیقاتی دریایی و فرصتی مغتنم برای کمک به امر تحقیقات دریایی کشور در خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند عنوان کرد.

وی همچنین توسعه آینده پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، توسعه مراکز در کنار دریا و جذب هیات علمی را مورد تاکید قرار داد و در خصوص زمین مرکز در بندرعباس گفت: پژوهشگاه ساخت و راه اندازی مرکزی مجهز را در دستور کار و اولویت قرار دارد.

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با اشاره به گستردگی سواحل در خلیج فارس و دریای عمان گفت: کارهای پژوهشی و میدانی زیادی در پیش داریم که انشاالله با همکاری مشترک با دانشگاه هرمزگان بتوانیم دستاوردهای مفیدی برای کشور به ارمغان بیاوریم.

گفتنی است به کار گیری دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه در پروژه های پژوهشگاه، تسهیل تبادل اطلاعات و داده های دریایی، پشتیبانی متقابل مالی از پروژه های  ارسالی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تبادل استادان جهت فراگیری علوم مشترک و استفاده از امکانات آموزشی، همکاری در زمینه انتشار نشریه علمی پژوهشی مشترک و کمک و همکاری دانشگاه در توسعه مرکز خلیج فارس پژوهشگاه  از اهم محورهای همکاری دو جانبه بین طرفین عنوان شد.

 

 

 

 

 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : دوشنبه 4 مرداد 1395
تعداد بازدید : 1260

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.