EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
بازدید رئیس پژوهشگاه به همراه مسوولان استان هرمزگان از شناور تحقیقاتی

 

 

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی به همراه جمعی از مسوولان استان بندرعباس از آخرین وضعیت کشتی تحقیقاتی اقیانوس پیمای ایران بازدید کرد.

 به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و  علوم جوی، در این بازدید که با حضور دکتر محمد آشوری نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان و دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر رئیس پژوهشگاه و در مجموعه کشتی سازی شهید درویشی بندرعباس شنبه 2 مرداد 95 برگزار شد، روند ساخت و آخرین وضعیت نخستین کشتی تحقیقاتی اقیانوس پیمای ایرانی مورد بازدید مسوولان قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، ساخت کشتی تحقیقاتی خلیج فارس به منظور شناخت بیشتر خلیج فارس و دریای عمان، انجام تحقیقات دریایی در شمال شرقی اقیانوس هند و همچنین ورود به پروژه های تحقیقاتی اقیانوس هند با کشورهای حاشیه اقیانوس هند انجام گرفته است.

برای ساخت این کشتی تحقیقاتی 20 میلیارد تومان اعتبار توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری تامین شده است.

گفتنی است ‌پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی طرح ساخت کشتی تحقیقاتی اقیانوس پیما را در سال 1388 به معاونت وقت علمی فناوری ریاست جمهوری ارائه داد و در نهایت عملیات ساخت آن طی موافقت نامه‌ای بین این معاونت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اردیبهشت سال 1390 آغاز شد.

این شناور تحقیقاتی با 50 مترطول، 10مترعرض و 12 متر ارتفاع و 5.3 متر آبخور و 4 آزمایشگاه قادر است با آب و سوخت کامل به مدت 45 روز با ظرفیت 27 نفر (11خدمه و تکنسین کشتی و 16 نفر محقق) در آب‌های خلیج فارس، دریای عمان و شمال اقیانوس هند با طی حدود  سه هزار مایل دریایی، کارهای تحقیقاتی و میدانی خود را به انجام برساند.

 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : دوشنبه 4 مرداد 1395
تعداد بازدید : 1209

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.