EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
حضور رئیس پژوهشگاه در نشست شوراي اجرايي شبكه علمي فناوري اقيانوس­ شناسي كشورهاي اسلامي (INOC)

 

 

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی در نشست شوراي اجرايي شبكه علمي فناوري اقيانوس­ شناسي كشورهاي اسلامي (INOC)» که از 26 شهريور 1395 به مدت دو روز در دانشگاه دكوزايلول تركيه برگزار شد، شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، دکتر حاجی زاده ذاکر به دنبال اعلام شبكه علمي فناوري اقيانوس­ شناسي كشورهاي اسلامي (INOC) مبنی بر برگزاری نشست شوراي اجرايي این شبكه که جمهوری اسلامی ایران نیز عضو آن می باشد، شرکت نمود.

دکتر حاجی زاده ذاکر در خصوص برنامه های این نشست گفت: در آغاز این نشست، نخست گزارش فعاليت­ هاي شبكه که يكي از آنها كارگاه آموزشي «تغيير اقليم و درياي خزر» در جمهوری اسلامی ایران بود که با حضور اساتيد و متخصصان كشورهاي تركيه، لبنان، آذربايجان، روسيه، عراق و پاكستان در ارديبهشت سال 1395 در پژوهشگاه ملي اقيانوس شناسي و علوم جوي در شهر تهران برگزار شد، ارائه گرديد. سپس گزارش پانزدهمين نشست عمومي کمیته دائمی همکاری‌ های علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی (COMSTEC) ارايه شد.

وی همچنین در خصوص دیگر برنامه های این نشست اظهار داشت: در این نشست بودجه­ ها و فعاليت ­هاي آتي نیز مورد بررسي قرار گرفت و براي برگزاري كارگاه «توليد و فناوري كشت آبزيان» كه قرار است در سال آينده در كشور تونس برگزار شود تصميم­ گيري به عمل آمد. 

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، تصمیمات اتخاذ شده در این نشست را به شرح زیر اعلام کرد:

 - (COMSTEC) کارگاه مشترک امکان­سنجی گشت قطب جنوب، که توسط پاکستان هماهنگی و ساماندهی خواهد شد را حمایت خواهد کرد.

-  شبكه علمي فناوري اقيانوس­ شناسي كشورهاي اسلامي  (INOC) از برگزاري "سمپوزیوم بین المللی شیلات و علوم آبزیان " كه قرار است در سال 2018 ميلادي در ايران برگزار شود،حمايت خواهد نمود.

شبکه علمی و فناوری اقیانوس‌ شناسی كشورهاي اسلامي(INOC) در نوامبر سال 1987 توسط کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی (COMSTECH) تأسیس شد و فعالیت خود را از آوریل 1989 ميلادي آغاز كرد. این شبکه نهاد تخصصی اقیانوس‏ شناسی در چارچوب سازمان کنفرانس اسلامی به شمار می‏رود و مقر آن در ازمیر ترکیه قرار دارد.

کشورهای عضو در این شبکه عبارتند از: الجزایر، بنگلادش، اندونزی، عراق، مراکش، پاکستان، سنگال، تونس، ترکیه، مصر، ایران، عراق، کویت، لبنان، مالزی، موریتانی، عمان، پاکستان، عربستان سعودی، سودان، سوریه، تانزانیا و امارات متحده عربی. رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوي به عنوان نایب رئیس INOC در نشست شوراي اجرايي اين شبكه شركت نمود.

 

 

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395
تعداد بازدید : 897

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.