EN       : انتخاب زبان
   صفحه اصلی |  اعضای هیأت علمی |  برنامه های علمی | ورود به سايت  |  تماس با ما
 متن خبر
دهمین کارگاه صنایع دستی دریایی ویژه بانوان در بوشهر برگزار شد

 

دهمین کارگاه صنایع دستی دریایی ویژه بانوان با حضور 15 هنرجو به مدت 30 روز از اواسط آبان 95در مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر رئیس پژوهشگاه با بیان این خبر گفت: این کارگاه آموزشی با شعار توسعه پایدار و تاکید بر استفاده از پوسته سخت نرمتنان و دیگر آبزیان خوراكي کشور های آسیای جنوب شرق كه بطور معمول پس از مصرف دور ریز مي شوند، برگزار گردید.

حاجی زاده ذاکر ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه دریاها و استفاده از منابع خدادادی دریا و اقیانوس، برگزاری این کارگاه را در راستای تاکید بر توسعه پایدار و استفاده از منابع دریایی و اقیانوسی عنوان کرد و گفت: هدایت و سمت گیری این دوره های آموزشی به گونه ای طراحی گردیده که هیچ گونه آسیبی به اکوسیستم های ساحلی خلیج فارس وارد نگردد و با نیازهای آیندگان به این منابع سازگار باشد.

وی افزود: تلفیق حفاظت و توسعه تامین نیازهای فرهنگی و هنری، دست‌یابی به عدالت اجتماعی و حفظ تنوع فرهنگی و همچنین توسعه پایدار به عنوان یک فرایند اقتصاد مقاومتی ازجمله اصولی بودند که در این کارگاه نهادینه و ترویج گردید.

بر اساس این گزارش، مهندس احسان عابدی رییس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) نیز درخصوص این کارگاه آموزشی گفت: در این کارگاه آموزشی که با محوریت پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی و مرکز عملیاتی موسسه بین المللی اقیانوسی در جمهوری اسلامی ایران (IOI-I.R. of Iran) برگزار گردید،  هنرآموزان زیر نظر خانم ابوذری مدرس کارگاه، نحوه طراحي و ساخت تابلوهای گل از پوسته هاي سخت صدف و دیگر آبزیان آموزش دیدند.

عابدی تصریح کرد در طول این کارگاه آموزشی، جمعی از مسوولان استانداری بوشهر شامل آقایان: زرین فر معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی، شجاعی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری و امیرزاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در طی بازدید از کارگاه ضمن تقدیر و تشکر از مرکز اقیانو شناسی خلیج فارس (بوشهر) برای برگزاری این دوره آموزشی، آمادگی خود را در جهت برگزاری کارگاه های آتي اعلام داشتند.

گفتنی است تاکنون 5 دوره آموزش صنایع دستی دریایی در مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) برگزار شده است و با توجه به نقش مثبت این دوره در افزايش فعالیت اجتماعی و اشتغال زایی زنان مناطق ساحلي و نيز حصول نتایج و دستاورد های موفقیت آمیز، پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی استمرار برگزاری این دوره ها در آینده را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

 


ایجاد کننده : khabar
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 آذر 1395
تعداد بازدید : 1298

بازگشت

  
کلیه حقوق این پورتال متعلق به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی است.